4 قدم برای تغییر فصل داکت اسپلیت از گرمایش به سرمایش


1- شست و شو و نظافت یونیت داخلی و خارجی:
با شروع فصل گرما برای تغییر وضعیت داکت اسپلیت از حالت سرمایش به گرمایش، اولین کاری که باید انجام داد شستشوی فیلتر یونیت داخلی می باشد.
برای این کار می بایست دریچه بازدید داکت اسپلیت را باز نمایید و با جدا کردن آن از دستگاه اقدام شستشوی کامل آن نمایید.
سپس به سراغ یونیت خارجی بروید، اگر توجه کنید قسمت پشت یونیت خارجی دارای شبکه ای با فین‌های شبیه رادیاتور اتومبیل وجود دارد که می توانید توسط آب و مواد شوینده، طوری که  آب به  موتور فن دستگاه نفوذ نکند این قسمت را شستشو دهید.

2- بستن شیرهای ورودی و خروجی آبگرم داکت اسپلیت:
در صورتی که گرمایش ساختمان توسط موتورخانه مرکزی می باشد حتماً شیر فلکه های ورودی و خروجی آب گرم متصل به کویل آبگرم دستگاه را ببندید.
و اگر گرمایش واحد به صورت مجزا و توسط پکیج می باشد، می توانید با خاموش کردن قسمت گرمایش پکیج این مرحله را انجام دهید، البته اگر نیاز است که حوله خشک کن های واحد در تابستان فعال باشند می توانید پکیج را همچنان روی حالت گرمایش نگه داریم و فقط شیرهای ورودی و خروجی متصل به کویل آبگرم دستگاه را ببندید.

3-  تغییر حالت (mode) دستگاه از روی کنترلر یا ترموستات:
در این مرحله از روی کنترلر دستگاه وضعیت دستگاه را روی حالت cool قرار دهید و دمای دلخواه را بین ۱۸ تا ۲۵ درجه تنظیم نمایید، لازم به ذکر است که خاموش و روشن کردن کمپرسور بر اساس دمای محیط  انجام می شود، یعنی اگر هوا گرم نباشد و مثلا دمای محیط حدود ۲۳ درجه باشد و شما دمای دلخواه را روی ۲۵ درجه تنظیم نمایید، دستگاه شما در این حالت باد گرم میزند.برای همین در ابتدای کار دما را روی ۱۸ درجه تنظیم نمایید و بعد از گذشت کمی از کارکرد دستگاه اگر هوای محیط سرد شده بود دما را بالاتر و روی دمای دلخواه تنظیم نمایید.

4- قدم آخر شامل 2 نکته می باشد که در حین استفاده آنها رعایت کنید:
نکته اول: دقت کنید در فصل تابستان و در حین استفاده از سرمایش داکت اسپلیت اطراف یونیت خارجی باز باشد و مکش هوای کافی از پشت دستگاه و دهش از جلوی دستگاه به طور کافی وجود داشته باشد.
نکته دوم: در حین روشن بودن دستگاه دقت کنید دریچه های خروجی دستگاه یعنی دریچه‌های که در اتاق های مختلف وجود دارد ) باز باشند و حداکثر ۵۰ درصد دریچه ها می توانند بسته باشند.علت این کار ایجاد جریان کافی هوا در کویل و اواپراتورو جلوگیری از یخ زدگی می باشد، مخصوصا در داکت اسپلیت هایی که کویل آب گرم دقیقا کنار اواپراتور است .

**به راحتی با همین 4 مورد می توانید داکت اسپلیت را تغییر وضعیت دهید و دمای محیط خود را در فصل گرما خنک کنید.


با کلیک بر روی لینک زیر می توانید با انواع برند های داکت اسپلیت و کولر گازی آشنا شوید و درباره شرکت های تولید کننده آن ها بیشتر بدانید و کاتالوگ برند مورد نظر خود را دانلود کنید :

معرفی شرکت های تولید کننده و وارد کننده داکت اسپلیت و کولر گازی به همراه کاتالوگ
توسط : admin | تاریخ : 1397/01/21 | نظرات 0